SEO (Search Engine Optimization)

SEO alebo optimalizácia pre vyhľadávače, chápeme ako metódy, vďaka ktorým dosahujeme umiestnenie optimalizovanej webovej stránky na predných pozíciách vyhľadávačov. SEO metódy sa samozrejme postupom času veľmi vyvíjali a od prvotných prekľučkovaných textov na webe, veľa odkazov v pätičke alebo dokonca neviditeľného textu obsahujúceho žiadne kľúčové slová, ubehlo našťastie už veľa rokov. Internetoví pamätníci ich však pamätajú :).

Collabim.cz

Pridané hodnoty optimalizácie pre vyhľadávače?

základný zdroj návštevnosti/príjmov
zamerané na kľúčové slova s vysokou konverziou
garancia a platby podľa výsledkov
ľahká merateľnosť

Ako to funguje a prebieha?

Dnes sú však už SEO metódy o mnoho ďalej a vyhľadávače, predovšetkým Google „tlačí“ na prirodzenosť a atraktivitu obsahu. Dá sa povedať, že pokiaľ budujete kvalitný obsah, ktorý zákazníci chcú čítať a má pridanú hodnotu, je to jeden z najdôležitejších dielov celej mozaiky SEO postupov. Ďalej je to samozrejme dodržiavanie určitých pravidiel ako napr. správne štruktúrované nadpisy, krátke a výstižné URL, adresy, správne vyplnený ALT u obrázkov a veľa ďalšieho. V skratke sa ale dá povedať, že v prvej rade skúmame atraktivitu a prehľadnosť Vašich www stránok, ďalej atraktivitu obsahu, správne nastavenie onpage faktorov – toto všetko sú väčšinou jednorazové úlohy. Ďalej je však nutné dlhodobo strategicky budovať znalosť Vašej značky, tu je nevyhnutné poznať parametre vyhľadávačov. Pri neodbornom alebo priveľa agresívnom linkbuildingu môžete namiesto prvých pozícií na hľadané kľúčové slová (ďalej len KW) skončiť vďaka penalizácii na stránkach, kde Vás nájdu maximálne roboti, nie však potenciálny zákazníci.

Výsledky optimalizácie pre vyhľadávače

Pokiaľ správne a vytrvalo optimalizujeme a web sa už umiesťuje na konkurenčné kľúčové slova (KW), znamená to pre vaše webové stránky poznateľné navýšenie návštevnosti z fulltextového vyhľadávania ( v google analytics označované ako jednotlivé prekliknutia, ako napr. v PPC. Pokiaľ sa hlbšie pozrieme na chovanie cieľových skupín z jednotlivých zdrojov návštevnosti, ako napr. zľavové portály alebo dnes veľa využívané porovnávače cien (heureka.cz, zbozi.cz, ...) návštevníci z organiky sú často lojálnejší. Vychádza to z logiky uvažovania. Pokiaľ ideme na zľavový portál alebo porovnávač cien, je naším hlavným kritériom cena a to zrejme zostane aj pri našom ďalšom nákupe. Je teda pravdepodobné, že znova nenavštívime priamo optimalizovaný web či eshop ale opäť porovnávač či zľavový portál. Nehovoríme samozrejme, že to rovnaké sa nemôže stať aj u SEO, pravdepodobnosť je však nižšia. I tak samozrejme pracujeme s ďalšími nástrojmi, ako je remarketing, retargeting, newslettery atď… 

 Okrem prínosu návštevnosti sú dnes prvé pozície vo vyhľadávaní vnímané aj ako tvorba image. Veľa ľudí si uvedomuje, ako ťažké je dostať sa medzi popredné firmy vo vyhľadávaní. Je to ako obchod na top adrese, kde Váš výklad vidí oveľa viac potenciálnych kupujúcich a Vy sa vďaka týmto pozíciám budujete a upevňujete si svoj brand.

Koľko to stojí?

Konkrétne výsledky aj cena za optimalizáciu pre vyhľadávače je veľmi rôznorodá a pre každého klienta sa rieši veľmi individuálne. Aké parametre zohľadňujeme? Sú to napr. kvalita www stránok, aktuálne pozície vo vyhľadávaní, hľadanie a konkurencia na jednotlivé kľúčové slová, aktuálna návštevnosť, sezónnosť tovarov atď. Výsledky a úspechy našich klientov sú od 15% navýšenia a top hráčov na trhu s top pozíciami, až po 3000% navýšenia u nových projektov. Rovnako, ako sa cena môže pohybovať od 12tis./mes, až po 150tis./mes v závislosti na vyššie uvedených parametroch. Veľmi často však máme nastavené successfee, teda rozumný základ mesačného paušálu a odmeny pri dosahovaní konkrétnych cieľov. Nemusíte sa tak obávať vysokých čiastok na začiatku spolupráce.

 Pokiaľ máte záujem zistiť, na akých ste pozíciách vo vyhľadávaní, poprípade ako Vám dokážeme pomôcť, neváhajte nás kontaktovať, poprípade nám pošlite svoj tel. kontakt a my Vás sami oslovíme.

Presvedčili sme Vás?

Neváhajte nás kontaktovať

Sme tu pre Vás a Vaše potreby nás zaujímajú. Napíšte nám telefónne číslo a my Vás budeme kontaktovať.

NAPÍŠTE NÁM
Vyskúšajte nás! Nezáväzne sa informujte o našich službách alebo si dohodnite bezplatnú schôdzku. Nájdeme riešenie presne pre vás. NAPÍŠTE NÁM!

Naša kvalifikácia a partneri

Hi Promotion s.r.o. info@hipromotion.cz
+420 725 965 559
Ochrana osobných údajov | HiPromotion.cz © 2017 Všetky práva vyhradené