Čo je CSS Program od Google?

V Google Nákupoch môžete inzerovať až o 20 % lacnejšie. Stačí využiť výhody ponuky a inzerovať produkty prostredníctvom Google CSS Programu.

Ako CSS Program vznikol?

Google približne pred 2 rokmi dostal vysokú pokutu od antimonopolných úradov. Jej súčasťou bola podmienka týkajúca sa reklamného priestoru Google Nákupov. Google ich musel sprístupniť aj pre iných inzerentov. Zľava, ktorú Google poskytovateľom ponúka, je v podstate akási kompenzácia. V opačnom prípade by mu totiž hrozila pokuta vo výške niekoľkých miliard eur.
Viac si môžete prečítať napríklad tu: https://www.bbc.com/news/technology-51462397

Ako zľavu využiť?

K tomu, aby e-shop zo zľavy benefitoval, je nutné inzerovať produkty cez porovnávač tovaru. A my Vám vďaka spolupráci s porovnávačom cien Mangolio dokážeme náklady znížiť.

Pre koho sa zľava oplatí?

Zľava je výhodná pre stredné a veľké e-shopy, ktoré na kampane Google Nákupy minú kredit vo výške 350 € a viac.

Ako presne sa úspora prejaví?

Na reklamný kredit miniete rovnaký finančný obnos, no cena za preklik sa zníži až o 20 %, vďaka čomu získate viac preklikov.

ÚtrataPočet klikovCena klikov
Teraz (priamo cez Google Merchant Center) 2.000 € 11 000 0,18 €
Po novom (prostredníctvom Google CSS Program) 2.000 € 13 775 0,144 €
Úspora 20 % nákladov (v podobe klikov naviac) - 2 775 -
Start Google CSS

V Google Nákupoch bude produkt vyzerať rovnako. Jediný rozdiel je v tom, že pod reklamou vyskočí nápis “Z webu Mangolio” namiesto “Z webu Google”.

Google Merchant

Zmenu uvidíte aj v Google Merchant centre v grafe “Platformy Google”. Zelená farba produktov sa zmení na červenú, čo znamená, že ste prešli pod web Magnolio.

Platformy Google

Čo všetko zmena obnáša?

1. krok:
V prvej fáze sa spojíme a urobíme Vám predbežnú kalkuláciu. Zistíme, či na reklamách utrácate toľko peňazí, aby sa Vám zmena inzercie oplatila.

2. krok:
Následne nám predáte ID Merchant účtu. Výhodou je, že nepotrebujeme úplný prístup a nedostaneme sa tak k Vašim citlivým údajom.

3. krok:
Podáme žiadosť. Sprocesovanie žiadosti Googlom trvá štandardne 2 až 5 dní.

4. Hotovo!
Môžete začať šetriť náklady na inzerciu v nákupoch Google.

Na čo si dať pozor?

  • Niektoré agentúry chcú kompletné prístupy k účtu alebo si kladú iné neopodstatnené podmienky pre zapojenie do programu Google CSS partner. Tým Vás vystavujú zbytočnému bezpečnostnému riziku. K zapojeniu do programu stačí Merchant ID účtu partnera.
  • Vstup do programu Google CSS je spoplatnený mesačným paušálom, ktorý si agentúra stanovuje sama. Nie je výnimkou, že sa poplatky pohybujú v radoch stoviek eur mesačne a môžu tak prevýšiť Vaše úspory.
  • Zapojenie do programu a následná úspora sa prejaví až od určitej sumy, ktorú investujete mesačne do kampaní Google Nákupy. K tomu je potrebná rýchla kalkulácia, ktorú radi urobíme za Vás.
  • Niekedy sa mylne uvádza, že získaná úspora sa týka celkovej minutej sumy v platforme Google Ads. Prostredníctvom Google CSS Program možno šetriť náklady len z prostriedkov vynaložených na inzerciu v Google Nákupoch.