Jednotlivé kroky

Najprv sa prihláste do Google Analytics, kde máte svoj účet. Ďalej postupujte podľa jednotlivých krokov.

Business Manager je bezplatná Facebook platforma, ktorá inzerentom pomáha s integráciou marketingových aktivít na Facebooku v rámci firmy aj v rámci spolupráce s externými partnermi.

Co je Business Manager

Prihláste sa do svojho osobného účtu a v ľavom bočnom menu kliknite na Business Manager, čo Vás presmeruje do Business Managera. Druhou možnosťou je dostať sa do Business Managera prostredníctvom URL - https://business.facebook.com/

Nastavení firmy v business manageru

Otvorte si menu Business managera vľavo hore a kliknutím vyberte Nastavenia firmy označené ozubeným kolieskom.

Ako zistiť Vaše Business ID?

Jak zjistit Business ID

V Nastaveniach firmy vyberte z ponuky Informácie o firme. Business ID nájdete hneď pod menom Vašej firmy, prípadne ho môžete na ktorejkoľvek stránke spadajúcej pod Business Manager Vašej firmy nájsť v URL adrese za tagom business_id=.

Ako zistiť Vaše Account ID (ID reklamného účtu)

Jak zjistit Account ID

Po otvorení správcu reklám sa Vám Vaše ID reklamného účtu zobrazí za menom reklamného účtu v ponuke reklamných účtov. Takisto ho na stránke správcu reklám môžete nájsť v URL.

Správce reklam

Druhou možnosťou je v Nastaveniach firmy otvoriť stránku Účty > Účty pre reklamu. ID reklamného účtu nájdete hneď pod menom daného reklamného účtu, prípadne ho môžete na tejto stránke pri výbere daného reklamného účtu zo zoznamu nájsť v URL adrese za tagom ad_accounts.

Page ID

Page ID

V Nastaveniach firmy vyberte z ponuky Účty > Stránky. ID Facebookovej stránky nájdete hneď pod menom Vašej stránky, ktorú vyberiete zo zoznamu. Prípadne ju môžete na tejto stránke pri výbere danej stránky v zozname nájsť v URL adrese za tagom pages.

IG page ID

IG page ID

V Nastaveniach firmy vyberte z ponuky Účty > Instagramové účty. ID instagramového účtu nájdete hneď pod instagramovým užívateľským menom Vašej stránky, ktorú vyberiete zo zoznamu. Prípadne ho môžete na tejto stránke pri výbere daného IG účtu zo zoznamu nájsť v URL adrese za tagom instagram-account-v2s.

Katalóg ID

Catalog ID

V Nastaveniach firmy vyberte z ponuky Zdroje dát > Katalógy. ID katalógu nájdete hneď pod názvom katalógu, ktorý vyberiete zo zoznamu. Prípadne ho môžete na tejto stránke pri výbere daného katalógu zo zoznamu nájsť v URL adrese za tagom product-catalogs.

Pixel ID

Pixel ID

V Nastaveniach firmy vyberte z ponuky Zdroje dát > Pixely. ID pixelu nájdete hneď pod názvom pixelu, ktorý vyberiete zo zoznamu. Prípadne ho môžete na tejto stránke pri výbere daného pixelu zo zoznamu nájsť v URL adrese za tagom pixels.