Jednotlivé kroky

Business Manager je bezplatná Facebook platforma, ktorá inzerentom pomáha s integráciou marketingových aktivít na Facebooku v rámci firmy aj v rámci spolupráce s externými partnermi.

Co je Business Manager

Prihláste sa do svojho osobného účtu a v ľavom bočnom menu kliknite na Business Manager, čo Vás presmeruje do Business Managera. Druhou možnosťou je dostať sa do Business Managera prostredníctvom URL - https://business.facebook.com/

Nastavení firmy v business manageru

Otvorte si menu Business manageru vľavo hore a kliknutím vyberte Nastavenia firmy označené ozubeným kolieskom.

Nastavení firmy

V Nastaveniach firmy vyberte z ponuky Používatelia > Ľudia a kliknite na modré tlačidlo Pridať.

Přidat lidi

Po kliknutí na Pridať sa objaví okno, kde vyplníte email osoby, ktorú chcete pridať ako správcu/admina a z možností Priradiť rolu vo firme zvolíte Prístup Správca. Rozkliknite tiež rozšírené možnosti a zaškrtnite rolu Finančného analytika a editora. Následne potvrdíte tlačidlom Ďalej.

Přístup správce

V ďalšom kroku stačí potvrdiť tlačidlom Pozvať. Priraďovať konkrétne prístupy ku stránke nie je nutné, ako správca si pozvaná osoba môže potrebné prístupy prideliť sama.

Odeslání pozvánky

Po úspešnom dokončení pozvania sa ukáže okno s potvrdením odoslania pozvánky, ktorá pozvanému správcovi príde na Vami zadanú emailovú adresu. A je to hotové!